Осмомартенски турнир по футбол за жени РИО Търговище

down-shadow

РУО - Търговище

Осмомартенски турнир по футбол за жени

На 30.03.2018 г. се проведе официалното връчване на наградите на победителите във втория Осмомартенски турнир по футбол за жени, организиран от Регионално управление на образованието-Търговище и Български футболен съюз-Търговище. Гости на проявата бяха областният управител на област Търговище г-н Митко Стайков, председателят на БФС-Търговище Вальо Вълчев и представители на Лаянс клуб-Търговище, които са спонсори на турнира.
„Поздравление за огромния хъс, с който играхте, за огнения темперамент, който показахте, за емоциите, които предизвикахте в съотборниците си и в публиката”, заяви Елка Станчева, началник на РУО-Търговище, и пожела на всички дами здраве и енергия. Заедно с областния управител и представителите на Лаянс клуб тя награди всички 5 отбора, участвали в турнира. На 5 място са класирани дамите от ДГ №11 „Звънче”, на 4 място – СУ „Св. Св. Кирил и Методий” гр. Антоново, на 3 място – СУ „Св. Седмочисленици” гр. Търговище, на 2 място – ПГИИ „Джон Атанасов” и първенец в състезанието е отборът на СУ „Никола Симов” гр. Търговище.
В индивидуалното класиране званието „Най-добър нападател” бе присъдено на Моника Костова. За „Най-добър полузащитник” бе определена Светлана Йорданова, а „Най-добър защитник” – Гергана Иванова. Росица Миланова бе удостоена за „Най-добър вратар”, а голмайстор на турнира с един отбелязан гол е Мирела Тодорова. Грамоти за заслуги в тренировъчния процес получиха наставниците на петте отбора.
От Българския футболен съюз в Търговище пък осигуриха предметните награди – футболни топки и екипи за първите три отбора.