XII Новогодишен шахматен турнир „Трите царя“ Попово 2020 РИО Търговище
НАВИГАЦИЯ
АКТУАЛНО

XII Новогодишен шахматен турнир „Трите царя“ Попово 2020

На 24 януари 2020 г. в Актовата зала на Профилирана гимназия „Христо Ботев“ г-жа Дарина Димитрова – Директор Дирекция „Образование“ в Община Попово откри XII Новогодишен шахматен турнир „Трите царя“. Организатори на състезанието са секциите „Шахмат“ при ОУ „Любен Каравелов“ и ПГ „Христо Ботев“, подпомогнати от Община Попово. В турнира взеха участие 55 ученици, разпределени в 3 възрастови групи: 1-4 клас, 5-7 клас и 8-12 клас. Състезанието се проведе в два дена като се изиграха седем кръга по швейцарска система.
     Победител при най-малките стана Теодор Тодоров от ОУ „Св. Кл. Охридски“ гр. Попово, втори остана Зерт Махмудов от ОУ „Любен Каравелов“ гр. Попово, а третото място разделиха Даниел Гатев от ОУ „Любен Каравелов“ гр. Попово и Мехмед Якубов от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Зараево.
     При момчета 5-7 клас доминираха участниците от ОУ „Любен Каравелов“ – победител е Никола Александров с 6 т., следван от Стефан Иванов с 5,5 т. и Теодор Симеонов с 5 т. В турнира взеха участие и две момичета от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Зараево като първа е Амира Юсуфова, следвана от Салиха Алиева. В отборното класиране при основните училища победители с 21,5 т. са учениците ОУ „Любен Каравелов“ гр. Попово, следвани от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Зараево с 15 т.
     При девойките победител е Несрин Ахмедова от ПГСС „Н. Пушкаров“ гр. Попово с 6 т., втора остана Аслъ Ахмедова от ПГ „Христо Ботев“ гр. Попово с 5т., а третото място разделиха Виктория Веселинова от ПГ „Христо Ботев“ гр. Попово и Хюлия Алиева от ПГТЛП гр. Попово.
     При юношите Илхан Ризванов от ПГСС „Н. Пушкаров“ гр. Попово с 6 т. зае първото място, втори остана миналогодишния победител Мехмед Кадиров от ПГТЛП гр. Попово с 5 т., а трети е Левент Алиев от ПГСС „Н. Пушкаров“ гр.Попово също с 5 т.
     В отборното класиране при гимназистите победители с 22 т. са представителите на ПГСС „Н. Пушкаров“ гр.Попово, следвани от ПГТЛП гр. Попово с 19,5 т. и ПГ „Христо Ботев“ гр. Попово с 16 т.