ВОЛЕЙБОЛЕН УСПЕХ ЗА IОУ „ХРИСТО БОТЕВ” РИО Търговище
НАВИГАЦИЯ
АКТУАЛНО

ВОЛЕЙБОЛЕН УСПЕХ ЗА IОУ „ХРИСТО БОТЕВ”

От 26.01. до 28.01.2015 г. се проведе Общинското първенство по волейбол за ученици,  организирано от ОДК гр. Търговище.
В състезанието при момичетата V – VII клас отборът на I ОУ имаше срещи с отборите на ОУ с.Макариополско и I СОУ „Св. седмочисленици“. През двата дни на първенството отборът ни разполагаше с най-масовата подкрепа от страна на публиката в Спортна зала „Дечко Стефанов“. Оказа се, че нашите момичета имат много ревностни почитатели, които ги насърчаваха и им даваха стимул да се борят за всяка точка.
При момчетата V – VII клас интригата се разви по подобен начин. Нашият отбор завърши с победа двубоя с отбора на СОУ за ДУС „Св. Иван Рилски“ гр. Търговище, но загуби срещу I СОУ.
В крайното класиране и двата ни отбора се наредиха на второ място, като защитиха честта на любимото училище. За успеха си получиха купа, почетно флагче и книгата на Мартин Стоев „Родени да побеждават“, посветена на пътя на мъжкия национален тим по волейбол към Олимпийските игри в Пекин.
Поздравяваме нашите състезатели и техните треньори Йорданка Жечева и Иван Иванов! Желаем им победи в предстоящи състезания!