Профилирана гимназия „Симеон Велчев” Омуртаг стана победител в турнира по шахмат РИО Търговище
НАВИГАЦИЯ
АКТУАЛНО

Със състезание по шахмат в събота (09.02.2019 г.) стартира традиционния спортен турнир за учители, организиран от РУО – Търговище, който тази година е посветен на Националния празник на България – 3 март. Той се проведе в шахматната зала на Шахматен спортен клуб „Мисионис – Търговище”.
     Общо три отбора от Профилирана гимназия „Симеон Велчев” – гр. Омуртаг, от Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Антоново и от Основно училище „Климент Охридски” – гр. Попово участваха в състезанието. Учителите премериха сили в общо пет кръга по системата „Всеки срещу всеки”, с времева контрола 60 минути до завършване на партията. С общо 6 точки се класира отборът на ПГ „Симеон Велчев”, следван от отбора на СУ „Св. Св. Кирил и Методий”. На трето място се нареди отборът на ОУ „Климент Охридски”.
     Спортният турнир за учители продължава тази събота и неделя (16-17.02.2019 г.) със състезание по волейбол в Спортна зала „Дечко Стефанов”.